Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto: dowiedz się, jak obniżyć koszty ogrzewania nawet do 6 razy

Pigiausias šildymo būdas

Pompa ciepła jest integralną częścią nowoczesnego systemu ogrzewania, pomagającą zapewnić niezwykle wysoką efektywność i odczuwalnie obniżyć koszty ogrzewania. Obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań są stworzone na Litwie geotermalne pompy ciepła IGLU Aleut o wyjątkowym designie, przeznaczone dla mieszkańców domów jednorodzinnych, willi i właścicieli domów poza miastem. Pompy były opracowywane i udoskonalane przez wiele lat przez zespół doświadczonych inżynierów, a zastosowane w nich najbardziej innowacyjne rozwiązania pozwoliły na osiągnięcie maksymalnej efektywności – z 1 kW energii elektrycznej wytwarza się nawet do 6 kW energii cieplnej.

Jedno urządzenie – trzy funkcje

Geotermalne pompy ciepła wykorzystują darmową, ekologiczną, magazynowaną w głębi ziemi energię. Jedno urządzenie wykorzystujące tę energię spełnia nawet trzy funkcje: ogrzewa, chłodzi i przygotowuje ciepłą wodę, więc można cieszyć się maksymalnym komfortem nie tylko zimą, ale także latem, kiedy potrzebne jest chłodzenie pomieszczeń. Taki sposób chłodzenia jest bardzo ekonomiczny, jego koszty wynoszą miesięcznie zaledwie 1-3 euro. Ponadto, wszystkie pompy ciepła IGLU przygotowują ciepłą wodę – podgrzewacz wody można zainstalować obok pompy ciepła lub wybrać urządzenie z serii IGLU Aleut WT ze zintegrowanym 200-litrowym podgrzewaczem wody (bojlerem).

Najlepsze rozwiązanie dla obiektów o odległej lokalizacji

Rozwiązania w zakresie ogrzewania IGLU są łatwo wdrażane w obiektach o odległej lokalizacji (np. w domach poza miastem, koloniach), gdzie nie ma możliwości podłączenia do centralnej sieci ciepłowniczej. Wystarczy jedynie zainstalować na działce poziomy lub pionowy obieg zewnętrzny, a wewnątrz domu zamontować geotermalną pompę ciepła, która może korzystać nawet z energii elektrycznej wytwarzanej przez elektrownie słoneczne. To pozwala na dodatkowe zmniejszenie i tak już niskich kosztów, które są średnio dwukrotnie niższe niż w przypadku pomp ciepła powietrze-woda. Ponadto jest to całkowicie bezpieczny sposób ogrzewania, w ramach którego nie zachodzą żadne procesy spalania.

Nowość – zdalny serwis

Producent świadczy profesjonalne usługi naprawy i serwisu pomp ciepła, zapewniając bardzo szybką reakcję na awarie systemu ogrzewania. Wszystkie pompy ciepła są także połączone z unikalną platformą serwisu zdalnego. Za zgodą klienta platforma umożliwia zdalne wyeliminowanie większości błędów i usterek, które wystąpiły w urządzeniu, oraz jego obserwację w celu sprawdzenia, która część systemu pracuje nieprawidłowo.

Wygodna obsługa

To inteligentne urządzenie sterowane jest za pomocą aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca na świecie, a jedną z największych jego zalet jest możliwość sterowania nim przez telefon bez połączenia z Internetem. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia Internetu lub gdzie połączenie jest bardzo słabe. Pompy ciepła IGLU, jako jedyne na rynku, posiadają bezpłatną, już zintegrowaną funkcję lokalnego sterowania. Użytkownik musi tylko połączyć się z siecią Wi-Fi pompy ciepła i już może kontrolować temperaturę powietrza w pomieszczeniach i temperaturę przygotowania ciepłej wody, obserwować robocze parametry systemu ogrzewania, zużycie energii elektrycznej, wytwarzanie ciepła, współczynnik wydajności (COP) w wybranym przedziale czasu i nawet w czasie rzeczywistym.

Brak bloku zewnętrznego

Wszystkie pompy ciepła powietrze-woda posiadają blok zewnętrzny montowany na zewnątrz budynku, na ścianie. Emituje on hałas o natężeniu 50-70 dB, ciągle zamarza oraz psuje wygląd domu. System ogrzewania geotermalnego IGLU nie zawiera bloku zewnętrznego, dlatego na zewnątrz budynku nie ma żadnego hałasu. Dzięki temu można cieszyć się całkowitym spokojem i chronić sąsiadów przed niedogodnościami. Jedyne źródło hałasu to zamontowana w pomieszczeniu pompa ciepła, która emituje bardzo cichy, podobny do pracy nowoczesnej lodówki, dźwięk. Nie trzeba się też martwić oblodzeniem urządzenia, co skutkowałoby nieefektywną i obciążoną pracą pompy ciepła.

Stała wydajność

Ekologiczne, czyste i darmowe ciepło z gruntu cechuje się stałą temperaturą 7–8oC. To dzięki tej cesze system ogrzewania geotermalnego utrzymuje stałą wydajność przez cały sezon grzewczy, niezależnie od tego, jak bardzo spada temperatura powietrza na zewnątrz. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących stabilność i oszczędność, ponieważ pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet 6-krotnie, tak że staną się minimalne – w przeciwieństwie do kosztów ogrzewania gazem, biopaliwami czy energią elektryczną.

Szukasz wydajnego, bezpiecznego, przyjaznego dla środowiska i trwałego rozwiązania w zakresie ogrzewania i chłodzenia domu? W takim przypadku zalecamy skontaktowanie się ze specjalistami IGLU Heat Pumps, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania i udzielą bezpłatnej konsultacji producenta.

Więcej informacji na temat różnic między tymi systemami można znaleźć tutaj.
Wybrano: 120 m2