Kiek kainuoja įsirengti geoterminį šildymą?

geoterminis šildymas

Vis daugiau žmonių planuodami pastatų šildymą ieško ekologiškų, aplinkai palankių sprendimų. Tai aktualu tiek privačių namų savininkams, tiek nekilnojamojo turto vystytojams. Vienas iš pasirinkimų yra geoterminis šildymas. Visgi vyrauja nuomonė, kad jam reikia didžiulių investicijų. Tačiau ar taip yra iš tiesų, o gal tai tik mitas? Pakalbėkime plačiau – kiek kainuoja geoterminis šildymas?

Koks tai šildymas ir kam jis gali būti naudojamas?

Prieš gilindamiesi į tai, kiek kainuoja geoterminis šildymas, pirmiausia norėtume šiek tiek pakalbėti apie patį jo veikimo principą. Ši alternatyvi pastatų šildymo sistema naudoja žemės gelmėse sukauptą šilumą. Dabar tai pats ekonomiškiausias, efektyviausias ir saugiausias šildymo būdas.

Norime pabrėžti, kad geoterminė energija gali būti naudojama ne tik pastatų šildymui. Taip pat ji tinkama patalpų vėsinimui ir netgi vandens šildymui. Taigi tokia investicija suteikia ne vieną naudą. Daugiau apie geoterminį šildymą galite skaityti kitame mūsų tinklaraščio įraše, kurį rasite spustelėję ant pateiktos nuorodos.

Kokia yra geoterminio šildymo kaina?

Geoterminio šildymo sistemą sudaro siurblys ir vertikalus arba horizontalus lauko kontūras. Patys geoterminiai šilumos siurbliai dažnai yra net pigesni nei oras-vanduo principu veikiantys siurbliai. Tačiau papildomai kainuoja lauko kontūro įrengimas. Dėl to gerokai išauga bendra geoterminio šildymo kaina.

Nepaisant to, geoterminio šildymo sistema ir jos įrengimas yra tik 20–30 % brangesnis nei sistemos oras-vanduo. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad į kainą šiuo atveju įeina tiek gręžinių paruošimas, tiek montavimo ir paleidimo darbai.

Tad galiausiai geoterminio šildymo įrengimo kaina priklauso nuo:

 • Šilumos siurblio galingumo (kuo didesnis namo plotas ir jame gyvenančių asmenų skaičius, tuo galingesnio siurblio reikia, kad šis atitiktų šildymo ir karšto vandens ruošimo poreikius). Kuo galingesnis siurblys – tuo didesnė jo kaina.
 • Įrengiamo lauko kontūro tipo (vertikalus ar horizontalus). Horizontalus kontūras yra pigesnis (maždaug 2 kartus).

Tam, kad būtų lengviau įsivaizduoti, kiek kainuoja geoterminis šildymas, detaliau aptarsime abu lauko kontūro tipus.

Vertikalaus kontūro įrengimo kaina

Vertikalaus gręžinio 1 metro įrengimo kaina yra apie 20* eurų + PVM. Tokį kontūrą galima įrengti net labai mažuose sklypuose, nes gręžiama į gylį.

Vertikalaus gręžinio gylis apskaičiuojamas taip:

100 metrų gręžinio atitinka 5 kW šilumos namo poreikio. Jei pastatui reikia 10 kW šilumos, įrengiami du gręžiniai po 100 metrų. Dažniausiai vieno gręžinio gylis siekia iki 100–120 m.

Horizontalaus kontūro įrengimo kaina

Horizontalus kontūras yra pigesnis, tačiau jam reikia didesnio paviršiaus ploto (3 kartus daugiau kvadratinių metrų, nei yra šildomo ploto). Pavyzdžiui, 150 m2 namui reikėtų įrengti 450 m2 ploto horizontalų lauko kontūrą.

Kaip apskaičiuoti pilną geoterminio šildymo įrengimo kainą?

Aptarkime pavyzdį, kaip apskaičiuoti geoterminio šildymo kainą konkrečiu atveju:

 • 120 m2 A++ energetinės klasės namas, kuriame gyvena 4 asmenų šeima.
 • Namui reikalingas šilumos kiekis: 5 kW.
 • Karšto vandens ruošimui reikalingas šilumos kiekis: 500 W x 4 asm. = 2 kW.
 • Reikalingas šilumos siurblys, kurio galingumas: 7 kW.
 • „IGLU Aleut 7 kW“ šiluminės galios siurblio su integruotu 200 l vandens šildytuvu (boileriu) rekomenduojama kaina: 8350 Eur.
 • Vertikalaus gręžinio gylis: 7 kW x 100 m / 5 kW = 140 m.
 • Vertikalaus gręžinio kaina: 140 m * 20 Eur = 2800 Eur + PVM = 3388* Eur.
 • Horizontalaus lauko kontūro kaina: 2800 Eur / 2 = 1400 Eur + PVM = 1694* Eur.
 • Geoterminio šildymo sistemos su vertikaliu kontūru kaina: 8350 Eur + 3388 Eur = 11738* Eur.
 • Geoterminio šildymo sistemos su horizontaliu lauko kontūru kaina: 8350 Eur + 1694 Eur = 10044* Eur.

*pavyzdyje pateiktos kainos yra preliminarios

Palyginimui, 7 kW oras-vanduo šilumos siurblių su integruotu vandens šildytuvu kainos svyruoja nuo 6500 iki 10000 tūkst. eurų. Taigi geoterminio šildymo kaina kartais gali būti netgi mažesnė nei aeroterminio. Be to, keisdami taršią ir neefektyvią šildymo sistemą į tvarią geoterminę galite gauti APVA paramą. Daugiau apie ją čia.

Kodėl verta investuoti į geoterminį šildymą?

Jeigu galimybę įsirengti geoterminį šildymą svarstote jau kurį laiką, norime jus padrąsinti. Tam turime nemažai argumentų. Visų pirma, geoterminis šilumos siurblys yra ilgaamžė investicija – jis veikia 30 ir daugiau metų. Taip pat, tokiai įrangai nereikia jokios priežiūros. Nėra rizikos, kad ji sušals ar sutrūkinės. Geoterminis šilumos siurblys yra visiškai saugus, jame nevyksta jokie degimo procesai, todėl nereikia baimintis dėl gaisro ar sprogimo pavojaus.

Lauko kontūras gali būti naudojamas net 100 metų. Tad galime sakyti, kad jis beveik amžinas. Pasirinkus tokią investiciją, jums nereikės rūpintis malkomis ar kitu kietu kuru, valyti sistemos, kamino. Be to, tokiu atveju praktiškai nėra eksploatacinių išlaidų, finansinių įsipareigojimų šilumos tiekėjams, taip pat neprivaloma įrenginio profilaktinė priežiūra.

Norite investuoti į geoterminę šildymo sistemą? Susisiekite ir gaukite nemokamą gamintojo konsultaciją bei pasiūlymą, geriausiai atitinkantį individualius poreikius.

Daugiau informacijos apie šių sistemų skirtumus galite rasti čia.
Numatyta reikšmė: 40