Pompy ciepła powietrze-woda IGLU® Inuit wykorzystują powietrze i zawartą w nim energię nie tylko do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, ale także do produkcji ciepłej wody użytkowej.

IGLU Inuit WTI

Pompy ciepła powietrze-woda o mocy zmiennej z podgrzewaczem wody

6-16 kW

IGLU Inuit I

Pompy ciepła powietrze-woda o zmiennej mocy bez podgrzewacza wody

6-16 kW

Najbardziej optymalny wybór dla większości domów

System powietrze-woda wymaga o ~30 proc. mniejszych inwestycji początkowych w porównaniu z systemem grunt-woda.

Pompy ciepła IGLU® Inuit są przeznaczone do ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej. Można wybrać jednostkę wewnętrzną ze zintegrowanym podgrzewaczem wody lub bez niego. Spiralny podgrzewacz wody o pojemności 200 litrów jest wykonany ze stali nierdzewnej i zawiera dodatkowy zbiornik elektryczny zapobiegający legionellozie. Woda pitna przepływa przez wymiennik ciepła, który jest podgrzewany przez 200-litrowy termofix.

Pompy ciepła IGLU® Inuit mają współczynnik COP na poziomie 4,92. Na przykład, pompy ciepła zużywają 1 kW energii do wytworzenia prawie 5 kW energii cieplnej. Technologia zmiennej mocy inwertera reguluje obciążenie cieplne zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem na ciepło, umożliwiając zużycie tylko takiej ilości energii, jaka jest potrzebna.

Wyjątkowa konstrukcja – kompaktowy rozmiar jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, odporna na warunki atmosferyczne obudowa jednostki zewnętrznej. Pompa ciepła nadaje się do szerokiej gamy wnętrz domowych, więc nie ma potrzeby jej ukrywania ani oddzielnego pomieszczenia. Pompa ciepła jest idealna do łazienek, korytarzy i kuchni, gdzie można ją łatwo zintegrować z istniejącymi meblami.

IGLU® Inuit został zaprojektowany do pracy w klimacie północnoeuropejskim i może wydajnie pracować w temperaturach do -25°C. Jednostka zewnętrzna jest standardowo wyposażona w element grzewczy zapobiegający tworzeniu się lodu (z wyjątkiem modelu 6 kW, który jest sprzedawany oddzielnie).

Jednostka zewnętrzna jest wyposażona w ciche wentylatory, co pozwala na cichą pracę zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Pompy ciepła IGLU® Inuit oferują maksymalny komfort nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także łatwości obsługi. Bezpłatna aplikacja IGLU® Home umożliwia zdalne sterowanie pompą ciepła z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja umożliwia monitorowanie energii elektrycznej, zużycia ciepła i wydajności w czasie rzeczywistym. Dla osób nieposiadających smartfonów, zamiast IGLU® Home za dodatkową opłatą można zamówić naścienny pilot zdalnego sterowania.

IGLU® to producent pomp ciepła, który oferuje profesjonalny serwis 24/7. Ich technologia jest niezawodna i objęta gwarancją producenta do 5 lat (standardowa gwarancja wynosi 2 lata).

Wygodny i łatwy montaż

Pompy ciepła powietrze-woda charakteryzują się bardzo łatwym montażem – prace montażowe mogą zostać wykonane zaledwie w 1 dzień.

Jednostka wewnętrzna IGLU® Inuit jest wygodna w podłączaniu i serwisowaniu. Jednostka zewnętrzna ma wbudowany element grzewczy zapobiegający tworzeniu się lodu (z wyjątkiem jednostki 6 kW). Podgrzewana wanna kondensatu w jednostce zewnętrznej zapewnia funkcjonalność w niskich temperaturach.

System IGLU® oferuje jednostki wewnętrzne ze zintegrowanym podgrzewaczem wody lub bez niego, co pozwala na elastyczny dobór pojemności zbiornika ciepłej wody w zależności od indywidualnych potrzeb. Technologia zintegrowanego podgrzewacza wody wymaga niewielkiego naczynia wzbiorczego. W przypadku niskich temperatur zewnętrznych i braku wody w systemie grzewczym do odszraniania, pompa ciepła wykorzystuje wodę kotłową.

W sytuacjach, w których występują różne obiegi grzewcze, takie jak podłogowy i grzejniki, należy użyć siłownika mieszającego, aby sterować i rozprowadzać je niezależnie. W przypadku większego zapotrzebowania na ciepło, pompy ciepła IGLU® Inuit można łączyć kaskadowo.

Uruchomienie – producent zobowiązuje się do podłączenia pompy ciepła do aplikacji IGLU® Home i profesjonalnego dostępu serwisowego. Producent zajmuje się serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Bezpieczne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie grzewcze

W pompie ciepła IGLU® Inuit nie zachodzą żadne procesy spalania, dlatego ona nie wydziela szkodliwego dla środowiska CO2. System jest w 100% bezpieczny, nie stwarza zagrożenia pożarem czy wybuchem.

IGLU® Inuit – optymalne rozwiązanie dla indywidualnych domów mieszkalnych, gospodarstw agroturystycznych oraz szeregówek

Inteligentna kontrola pompy ciepła za pomocą aplikacji IGLU® Home nawet tam, gdzie nie ma połączenia z Internetem

Monitorowanie pracy pompy ciepła na platformie serwisu zdalnego 24/7

Pompy ciepła IGLU® podłączane są do platformy zdalnego serwisu, która pomaga w czas wykryć i rozwiązać zaburzenia systemu, nawet bez wzywania majstra do obiektu.

Lokalny serwis producenta

Konserwację gwarancyjną o pogwarancyjną oraz prace uruchomienia pomp ciepła IGLU® Inuit realizuje lokalny serwis producenta.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie aerotermiczne?

Wymagane są mniejsze inwestycje początkowe

Łatwo montowana zarówno w nowych, jak i remontowanych obiektach

Wydajność grzewcza sięga 500 %

Doskonała alternatywna dla obiektów w odległych miejscowościach

Komfort

Nie powoduje żadnych kłopotów i nie wymaga konserwacji

Ekologia

Zrównoważone, przyjazne dla środowiska rozwiązanie ogrzewania

Efektywność

Zapewnia wysoką wydajność i niskie koszty ogrzewania

Gdzie nabyć pompę ciepła IGLU®?

IGLU Aleut šilumos siurbliai namams

Chcesz otrzymać szczegółową konsultację producenta lub indywidualną ofertę? Skontaktuj się!