Geoterminis šildymas: kas tai yra ir kaip veikia?

Nieko nenustebinsime teigdami, jog pastaraisiais metais ekologijos tema ir akistata su tvariais sprendimais žmonėms tapo kone kasdienybe. Prekybos centrų lentynose randame vis platesnį sveikesnio maisto asortimentą, pradedame svarstyti apie taršaus automobilio atsisakymą, teikiame prioritetą daiktams, pagamintiems iš perdirbto plastiko. Atrodo, jog ekologiškumas tapo neatsiejama daugelio gyvenimo sričių dalimi, tačiau kalbant apie aplinkai draugiškus šildymo ir vėsinimo sprendimus vis dar jaučiama informacijos stoka. Esame įsitikinę, jog daug daugiau privačių namų savininkų bei nekilnojamo turto vystytojų, turėdami pakankamai žinių apie atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius šildymo būdus, rinktųsi būtent juos, o geoterminis šildymas taptų prioritetu.

Kas yra geoterminis šildymas?

Geoterminis šildymas yra alternatyvi pastatų šildymo sistema, naudojanti nemokamą, žemės gelmėse sukauptą šilumą. Šiai dienai tai ekonomiškiausias bei efektyviausias šildymo būdas, užtikrinantis mažiausias išlaidas ir šilumos nuostolius.

Ar žemės gelmėse esanti šiluma naudojama tik pastatų šildymui?

Geoterminė energija gali būti naudojama ne tik pastatų šildymui, bet ir vėsinimui ir net karšto vandens ruošimui. Vienas populiariausių mūsų gaminių, IGLU Aleut 18 WTI inverterinis šilumos siurblys turi integruotą, itin didelės talpos (200 l) boilerį, kuriame ruošiamas karštas vanduo.

Kokie šilumos šaltiniai naudojami geoterminiam šildymui?              

Geoterminis šildymas kaip šilumos šaltinį gali naudoti gruntą, gruntinį vandenį, vandens telkinius, baseinus, karštąsias versmes ir net perteklinę šilumą (pramonės objektuose).

Kaip veikia geoterminis šildymas?

Žemės sklype yra įrengiamas vertikalus arba horizontalus lauko kontūras, dar vadinamas kolektoriumi. Tai neužšąlančiu skysčiu užpildytas vamzdynas, kurio ilgis priklauso nuo šilumos kiekio poreikio bei grunto tipo. Vamzdynas surenka paviršiniuose žemės sluoksniuose susikaupusią šilumą ir perduoda ją geoterminiam šilumos siurbliui. Šilumos įsisavinimui siurblys naudoja elektros energiją, tačiau šios sąnaudos yra daug kartų mažesnės nei kitų šildymo sistemų.

Kokie yra pagrindiniai geoterminio šildymo pranašumai lyginant su kitomis šildymo sistemomis?

Geoterminis šildymas užtikrina vienodai aukštą naudingumo koeficientą esant net labai žemoms lauko temperatūroms, ko negalima teigti apie oras-vanduo šildymo sistemą. Taip pat geotermija yra laikoma pačiu ekonomiškiausiu, efektyviausiu ir saugiausiu pastatų šildymo-vėsinimo sprendimu, leidžiančiu įgyvendinti autonominio, savarankiškai šiluma apsirūpinančio namo, idėją.

Informuojame, jog valstybė teikia finansavimą geoterminių šilumos siurblių įsirengimui pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, tad kviečiame aktyviai konsultuotis su mūsų specialistais ir pasinaudoti galimybe įsirengti geoterminį šildymą kone per pus pigiau.

Paraiškos priimamos iki 2021 m. gruodžio 31 d.