Geoterminio šildymo sistema kompaktiškame name: kodėl verta įsirengti ir per kiek laiko ji atsipirks?

Geoterminio šildymo sistema

Netolimoje ateityje planuojate įsikurti savo svajonių namuose? Tuomet neabejotinai jau susidūrėte su dilema, kokią šildymo sistemą pasirinkti. Šiuolaikiniuose A+/A++ energetinės klasės pastatuose dažniausiai įrengiamas atsinaujinančius šaltinius naudojantis šildymas oras-oras, oras-vanduo arba gruntas-vanduo šilumos siurbliu. Pats efektyviausias, mažiausias sąnaudas užtikrinantis sprendimas šiai dienai yra šildymas gruntas-vanduo šilumos siurbliu. Tačiau dažnu atveju šis sprendimas atmetamas dėl didesnės pradinės investicijos ir sudėtingesnio įrengimo proceso.

Vis dėl to, kviečiame įvertinti ilgalaikę perspektyvą, sistemos atsiperkamumą ir apsvarstyti sprendimą, kuris turi itin daug pranašumų – neteršia aplinkos, užtikrina mažiausius šildymo, vėsinimo, karšto vandens ruošimo kaštus ir suteikia maksimalų komfortą. Taip, kalbame apie Lietuvoje sukurtą IGLU geoterminio šildymo sprendimą.

Apžvelkime keletą reikšmingų IGLU geoterminio šildymo sistemos privalumų, lyginant su oras-vanduo šildymo sistema:

  • Nėra išorinio bloko
  • Kartu gaunamas ir nemokamos vėsos šaltinis
  • Didesnis efektyvumas ir apytiksliai dukart mažesnės elektros energijos sąnaudos

Daugiau geoterminio šildymo privalumų esame išanalizavę ankstesniame mūsų tinklaraščio įraše čia.

Išorinis blokas

Visi oras-vanduo šilumos siurbliai turi išorinį bloką, montuojamą pastato išorėje, ant sienos. Šis išorinis blokas turi keletą trūkumų, tokių kaip:

  • Triukšmas pastato išorėje (50-70 dB). Dėl šios priežasties montuoti išorinius blokus rekomenduojama tik tose namo vietose, kuriose garso įtaka yra mažiausia.
  • Apšalimas. Išorinis blokas nuolatos apšąla, o tai lemia neefektyvų ir apsunkintą šilumos siurblio darbą. Dažniausiai išoriniai blokai turi automatinio atitirpinimo funkciją, tačiau neretu atveju juos tenka atitirpinti ir su žmogaus įsikišimu – pilant karštą vandenį arba skaldant ant paviršiaus susidariusį ledo sluoksnį.
  • Estetinis vaizdas. Turbūt sutiksite, kad prie namo sienos montuojamas išorinis blokas nepridės grožio nė vienam šiuolaikiškam, modernaus dizaino pastatui.

IGLU® Aleut serijos gruntas-vanduo šilumos siurbliai neturi išorinio bloko. Pastato viduje montuojamas tik kompaktiškas (60x60x110cm arba 70x70x175cm) šilumos siurblys, o kieme įrengiamas horizontalus arba vertikalus lauko kontūras, kuris yra nepastebimas. Taip išlaikoma eksterjero estetika ir harmonija, o gyventojai išvengia papildomų rūpesčių dėl įrenginio apledėjimo.

Nemokama vėsa

Besikeičiant klimatui, pastatai vėsinimui sunaudoja vis didesnį energijos kiekį. Gana dažnai šis kiekis jau lenkia šildymo kaštus, ypač pramoniniuose ir komerciniuose pastatuose. Būtent todėl, efektyvi vėsinimo sistema tampa būtinu šiuolaikinio namo elementu, užtikrinančiu komfortą ištisus metus.

Pasirinkę geoterminį šildymą Jūs kartu gaunate ir nemokamos vėsos šaltinį. Geoterminio gręžinio ar horizontalaus lauko kontūro pagalba, namuose surinkta šiluma yra perduodama į žemę, o atvėsęs skystis grąžinamas atgal į vėsinimo sistemą. Vidutinės elektros sąnaudos naudojant tokį vėsinimo būdą yra vos 1-3 eurai per mėnesį.

Didesnis efektyvumas – mažesnės elektros sąnaudos

Geoterminiai šilumos siurbliai savo naudingumo koeficientu (COP) pranoksta aeroterminius (oras-vanduo, oras-oras) šilumos siurblius. Tai lemia žymiai mažesnes (~2 kartus) elektros energijos sąnaudas.

Ypač didelis ir akivaizdus sąnaudų skirtumas yra šalčiausiais žiemos mėnesiais, kuomet oras-vanduo šilumos siurbliai iš lauko oro nebegali atgauti pakankamo šilumos kiekio ir ją pagamina elektros pagalba. Tuo tarpu grunte, iš kurio yra absorbuojama šiluma naudojant geoterminį šildymą, temperatūra yra pastovi ištisus metus (7-8 laipsniai), todėl įrenginio naudingumo koeficientas šildymo sezono metu išlieka aukštas ir pastovus.

Per kiek laiko atsiperka IGLU geoterminio šildymo sistema?

Vieninteliai geoterminio šildymo sistemos trūkumai, dėl kurių vartotojams dažnai kyla abejonių yra 20-30% didesnė šildymo sistemos kaina ir sudėtingesnis įrengimo procesas, dėl žemėje įrengiamo lauko kontūro. Tačiau pažvelgus į ilgesnį laikotarpį ir sukuriamą vertę galutiniam vartotojui bei visai planetai, matome, kad tai atsiperkanti, vertinga investicija.

Kaip pavyzdį apžvelkime A+ energetinės klasės, 120 kv. metrų ploto gyvenamąjį namą, kuriame gyvens 4 asmenų šeima.

Tokiam namui reikalingas 7 kW galingumo šilumos siurblys. Kaip parenkamas šilumos siurblio galingumas galite sužinoti čia.

IGLU Aleut 7 WT šilumos siurblys su integruotu vandens šildytuvu – 6754,00 €

IGLU Aleut 7 šilumos siurblys be vandens šildytuvo – 5159,00 €

Preliminari geoterminio šildymo sistemos įrengimo kaina kartu su IGLU Aleut 7 šilumos siurbliu – 8600 € (su PVM). Vertinant galutinę jau įrengto būsto kainą, tai yra vos 1-2% daugiau nei įrengiant oras-vanduo šildymo sistemą.

Naudojant pasyvų vėsinimą geoterminio šildymo sistema šiam namui atsipirktų per 4-5 metus, o tik šildant patalpas ir ruošiant karštą vandenį – per 10 metų. Beje, turime paminėti, kad IGLU šilumos siurbliai yra itin patikimi ir tarnauja net iki 30 metų.

UAB „IGLU TECH“ yra lietuviškas geoterminių šilumos siurblių gamintojas, kuriantis patikimus, tvarius ir inovatyvius produktus bei teikiantis profesionalias jų remonto ir priežiūros paslaugas.

Įmonei priklauso registruotas IGLU Heat Pumps prekinis ženklas, kurio produktų gamoje rasite net 12 skirtingo galingumo (5-18 kW) gruntas-vanduo šilumos siurblių skirtų nuo 60 iki 350 kv. metrų ploto gyvenamiesiems namams.

Norite gauti pasiūlymą ir sužinoti kiek kainuotų įsirengti geoterminio šildymo sistemą Jūsų svajonių namuose? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime per 2 d.d.

Numatyta reikšmė: 40