10 geoterminio šildymo privalumų

geoterminio šildymo privalumai

Geoterminė energija – vienas iš naudingiausių energijos šaltinių šiuo metu. Džiugu, kad vis daugiau žmonių tai pastebi ir nusprendžia įsirengti alternatyvią šildymo sistemą. Galbūt tokią galimybę svarstote ir Jūs? Tuomet nepraleiskite progos sužinoti, kokie yra pagrindiniai geoterminio šildymo privalumai, ir įsitikinti, jog tai – neabejotinai naudinga investicija.

1. Ekologiškumas

Geoterminis šildymas naudoja žemės gelmėse sukauptą energiją, kuri yra ekologiška, priešingai nei, pavyzdžiui, anglis ar kitas iškastinis kuras. Manoma, kad šios švarios energijos visų žmonių poreikiams patenkinti užtektų maždaug milijardui metų. Geoterminė energija yra išskirtinai pastovus energijos šaltinis, kuris nepriklauso nei nuo vėjo, nei nuo saulės ir yra prieinamas ištisus metus.

Pagal prieinamumo koeficientą, kuris parodo energijos šaltinių patikimumą ir pastovumą, geoterminė energija užima aukščiausią vietą. Taigi geoterminio šildymo sistema užtikrina, kad Jums nereikės jaudintis dėl nenuspėjamų išorinių aplinkybių, gaminant šilumos ar vėsos energiją.

2. Nulinė anglies dioksido (CO2) emisija

Geoterminiai (gruntas-vanduo) šilumos siurbliai neišskiria aplinkai kenksmingo anglies dioksido ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kurios prisideda prie didėjančio CO2 pėdsako ir oro taršos. Ši savybė bus ypač svarbi ateityje, įvedus taršos mokesčius gyventojams, kurie yra numatyti jau dabar.

3. Saugumas

Geoterminio šildymo sistemoje nenaudojamas iškastinis kuras ir nevyksta jokie degimo procesai. Todėl ji laikoma visiškai saugia, nekeliančia gaisro, sprogimo, apsinuodijimo anglies monoksidu ir kitų pavojų.

4. Nemokamas vėsinimas

Įsirengdami geoterminio šildymo sistemą „dovanų“ gaunate ir efektyvią vėsinimo sistemą. Ji vasaros metu leidžia vėsinti namus praktiškai nemokamai. Kaip tai veikia? Perteklinė šiluma per lauko kolektorių (kontūrą) yra perduodama iš namo į žemę, o ten atvėsęs skystis, cirkuliacinių siurblių pagalba gražinamas į namus. Geoterminiam vėsinimui rekomenduojama naudoti fankoilus (ventiliatorinius konvektorius) arba kapiliarines vėsinimo sistemas.

5. Efektyvumas

Dėl pastovios grunto temperatūros geoterminio šildymo sistema leidžia užtikrinti maksimalų efektyvumą, esant net labai žemai lauko temperatūrai. To negalima pasakyti apie oras-vanduo šildymo sistemą. Šiuo metu geoterminis šildymas yra pats efektyviausias ir mažiausias sąnaudas užtikrinantis sprendimas, o sezoninis efektyvumo koeficientas (SCOP) siekia net 5,8.

6. Ilgaamžiškumas

Gruntas-vanduo šilumos siurbliai veikia apie 30 metų, o lauko kontūras gali būti naudojamas net 100 metų – taigi jis yra beveik amžinas. Todėl galima sakyti, kad geoterminio šildymo sistemą reikės įsirengti tik vieną kartą gyvenime.

7. Tylumas

Geoterminiai šilumos siurbliai, kitaip nei oras-vanduo siurbliai, neturi išorinio bloko, kuris skleidžia triukšmą lauke. Vienintelis viduje stovintis įrenginys, t. y. geoterminis šilumos siurblys, pasižymi itin tyliu veikimu. Jo skleidžiamą garsą galima prilyginti tokiam, kurį skleidžia veikiantis šiuolaikinis šaldytuvas. Taigi geoterminio šildymo sistema tikrai netrikdys Jūsų ir Jūsų kaimynų ramybės.

8. Nuotolinis valdymas

„IGLU Aleut“ geoterminiai šilumos siurbliai yra valdomi naudojantis „IGLU Home“ mobiliąja aplikacija. Viskas, ką Jums reikia padaryti, tiesiog įsidiegti programėlę. Pridėję įrenginį, galite patogiai kontroliuoti patalpų oro ir karšto vandens ruošimo temperatūras namuose iš bet kurios pasaulio vietos. Pavyzdžiui, jei norėsite po kelionės grįžti į šiltus namus, galėsite tai įgyvendinti itin lengvai.

9. Nepriklausomybė

Geoterminis šildymas gali būti įrengiamas ten, kur nėra galimybės įrengti tradicinio. Todėl tai puikus pasirinkimas gyvenantiems užmiestyje ar sodyboje prie ežero. Ieškote universalios šildymo sistemos, kuri suteiktų visišką nepriklausomybę? Susisiekite – pateiksime Jūsų poreikius geriausiai atitinkantį sprendimą.

10. Jokios priežiūros

Dar vienas privalumas, kuriuo pasižymi geoterminio šildymo sistema yra tas, jog jai nereikia jokios priežiūros: nereikia rūpintis kietuoju kuru, valyti sistemos ar kamino, nes jo paprasčiausiai nėra. Gedimai tokioje sistemoje pasitaiko itin retai, o visi jos komponentai yra lengvai pakeičiami. Tad įsirengus geoterminį šildymą Jums beliks mėgautis komfortiška namų aplinka.

Tikimės, jog šis mūsų tinklaraščio įrašas padėjo geriau suprasti geoterminio šildymo privalumus. Kaip matome, jų išties nemažai. Jeigu Jus domina patikimi gruntas-vanduo šilumos siurbliai, esame pasiruošę padėti. Mielai atsakysime į rūpimus klausimus ir profesionaliai patarsime. Tegul namų šildymas Jums tampa kaip niekada paprastas!

Daugiau informacijos apie šių sistemų skirtumus galite rasti čia.
Numatyta reikšmė: 40